اندیشه فاز 3، خیابان بوستان، خیابان لادن، نبش کوکب پلاک 7 02165569451 info@nga.co.ir

درباره ما

شرکت نقش گستر عرشیان

مجموعه کارگاههای قالی بافی عرشیان از ابتدای سال 1398 به صورت رسمی و با ثبت شرکت نقش گستر عرشیان فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه از سال 1395 فعالیت غیر رسمی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در زمینه فرش دستبافت را با برقراری ارتباط با تجار و شرکت های مرتبط با فرش آغاز کرده و در نهایت از سال 96 به طور رسمی با برقراری ارتباط موثر با تجار و صاحب نظران در این رشته تلاش کرده تا در جهت ایجاد اشتغال پایدار قدم بردارد. در حال حاضر نیز کارگاه متمرکز به مساحت 150 متر مربع در شهر اندیشه دایر و در آن فرش در ابعاد مختلف 9، 6، 3 و 1.5 متری در حال بافت است.

 

این مجموعه در تلاش است با بهره گیری از نیروهای متخصص در زمینه بافت، طراحی و رنگرزی فرش دستبافت مجموعه بزرگ در سراسر ایران ایجاد کرده تا در درجه اول با ایجاد اشتغال پایدار برای مناطق آسیب پذیر و در قدم دوم ایجاد بازار فروش گسترده بتواند نقشی موثر در بازار فرش داسته باشد. در حال حاضر با راه اندازی کارگاه های قالیبافی در دو استان تهران و گلستان تلاش شده است تا برای بانوان سرپرست خانوار با آموزش رایگان منبع درآمد و شغل فراهم شود. اصلی ترین هدف و دغدغه سرمایه گذار شرکت نقش گستر عرشیان کارآفرینی و اشتغال در زمینه فرش و گلیم است. امید است است با همت و تلاش بی وقفه اعضا و کارکنان شرکت هر چه بیشتر بتوان در جهت رونق تولید و بهبود بازار فرش ایران قدم برداشت.

پرسنل شرکت

استراتژی و چشم انداز

در حال حاضر تمام مراحل بافت فرش از ابتدا در این کارگاه انجام می شود. این شرکت با دارا بودن نیروی فنی ساخت و تعمیر دار قالی را نیز به طور کامل انجام می دهد و به طور پیوسته برای کارگاه های همکار نیز اقدام به ساخت دار می‌کند. با توجه به نگاه مدیران این مجموعه از ابتدای سال 1398 در کارگاه اندیشه قسمتی برای رنگرزی در نظر گرفته شده است که با همت مدیران و نیروی‌های متخصص در تلاش هستیم تا تمام رنگرزی مورد نیاز شرکت در داخل انجام شود. اما با توجه به حجم بالا سفارش و حساسیت رنگرزی برای فرش و تابلو برای سفارش ها هنوز رنگرزی صورت نگرفته و در مرحله تست و آزمایش است. امید است در آینده نزدیک این امر نیز محقق شود. کلیه مواد لازم و ابزار مورد نیاز در این مجموعه از تبریز خریداری می شود که از نظر قیمت و کیفیت قابل قبول است. در شرکت نقش گستر عرشیان گروه طراحی در تلاش است تا با سرعت عمل بیشتر هرچه سریعتر بتواند تعداد طرح ها را به حدی برساند که چه از نظر طرح فرش و نیز از نظر طرح تابلو فرش همه نوع سلیقه را جذب نماید. طراحی به طور کامل در داخل شرکت انجام شده و امکان استفاده از هر دو نوع نقشه (سنتی و عددی)  در مجموعه ما فراهم است. گروه طراحی با در اختیار داشتن تصاویر طرح های مختلف فرش از ابتدا با نرم افزارهای مخصوص طراحی، یک طرح کامل ایجاد کرده که همزمان بتوان هم نقشه عددی و هم نقشه سنتی را به دست مشتری برساند. در این مجموعه با انتخاب طرح های برتر و پرفروش، مصالح بافت همراه با تضمین خرید فرش بافته شده نیز انجام می شود.